Kategórie

Náhodné meno

  • Bronislava

    “ Bronislava je tradičné ženské krstné meno slovanského pôvodu. Vzniklo vytvorením zo staroslovenského slova "brnja", znamenajúce "osteň/pancier". Toto... ”

Magdaléna

Ohodnoť meno:

Pôvod mena
latinské

Meniny
22.07.

Význam mena Magdaléna a zaujímavosti:
znamená v preklade žena z Magdaly, čo je mesto v Palestíne, podľa legiend hniezdo neresti. V gréčtine a hebrejčine znamená "magdala" "vysoká veža".
Prvou nositeľkou tohto mena je teda zrejme Mária Magdaléna z Nového zákona - jedna z prvých žien, ktoré nasledovali Krista. Pôvodne bola veľkou hriešnicou, no stretnutie s Ježišom ju celkom zmenilo. Jej skutočné meno bolo Mária a pochádzala z Magdaly, t.j. Mária Magdalská. Je patrónkou kajúcnikov a kajúcich prostitútiek.

Medzinárodné variácie:
Magdalene, Magdolna,Maddaleno, Madeleine, Madleen, Madalynn,Madda, Magdalina, Marléne, Maudlin, Malina, Magda

Známe osobnosti s menom Magdaléna:
Medzi známe slovenské Magdalény patrí Magda Vášáryová - herečka, diplomatka a politička. Toto meno nesie aj česká novinárka Magdaléna Dietrichová, či najmladšia šesťnásobná majsterka sveta v biatlone Magdalena Neunerová.:) :D :( :O :P ;-) S2 :S

Komentáre:
Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridajte komentár ako prvý.

Mená podľa pôvodu

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie