Kategórie

Náhodné meno

  • Marcela

    “ ženské meno, ktoré má latinský pôvod v mene Marcellus, t.j. „malý Marcus“. Voľný preklad je „malá bojovníčka". Etymológia tohto mena totiž siaha až k... ”

Michal

Ohodnoť meno:

Pôvod mena
hebrejské

Meniny
29.09.

Význam mena Michal a zaujímavosti:
pochádza z hebrejského "Micha´el", t.j. "kto je ako Boh", "podobný Bohu". V Biblii je archanjel Michal vodcom nebeských zástupov. Otázka "Kto je ako Boh?" je vlastne bojovným pokrikom s ktorým zástup anjelov vstupoval do boja proti Satanovi a jeho služobníkom. Dnes je anjel Michal patrónom bojovníkov. O tom, že meno Michal je obľúbené v celej histórii svedčí množstvo nositeľov tohto mena na kráľovských dvoroch.

Medzinárodné variácie:
Michael, Michail, Mikhail, Mikas, Miguel, Michelangelo, Micah, Michiel, Micha, Mitch, Mitchell, Michau, Mihal, Mikkel, Mikkos, Mick, Miko, Mickey, Micky, Mihey, Mihály

Známe osobnosti s menom Michal:
Michael Dougles, Micheal Jackson, v Čechách Michal David. Medzi významných slovenských Michalov patrí napr. bývalý prezident Michal Kováč či nezabudnuteľný herec Michal Dočolomanský.

Známe osobnosti, ktoré dali toto meno svojmu dieťaťu:
kajakár Michal Riszdorfer:) :D :( :O :P ;-) S2 :S

Komentáre:
Liliana [21.8.2018]
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie