Kategórie

Náhodné meno

  • Bertín

    “ Mužské krstné meno Bertín je exotickou a veľmi nezvyčajnou mužskou odvodeninou ženského krstného mena Berta. Krstné meno Berta je germánskeho pôvodu... ”

Jakub

Ohodnoť meno:

Pôvod mena
hebrejské

Meniny
25.07.

Význam mena Jakub a zaujímavosti:
Odvodené zo židovského mena "Yaakov" (lat. Jacobus) a znamená "náhradník" alebo "ten, čo sa drží päty". V Biblii bol Jakub syn Izáka a Rebeky a mladší brat - dvojča Ezaua. Pri pôrode sa vraj Izák držal Ezaua za pätu. Podľa Biblie využil Jakub hlad a dôverčivosť svojho brata, aby mu ten prenechal práva prvorodeného. Oženil sa s Ráchel a mali spolu 12 synov a 12 dcér. Boh neskôr zmenil jeho meno na Izrael. Z jeho synov pochádza 12 vetiev Izraela - Izraelitov.
V súčasnosti je meno Jacob najobľúbenejším americkým menom. Možno je dôvodom i to, že toto meno má jeden z hlavných predstaviteľov ságy Súmrak (Twilight).

Medzinárodné variácie:
Jacob, Jakubus, Cob, Giacobo, Giacomo, Jacques, Jayme, Jalu, Jocek, Jeska

Známe osobnosti s menom Jakub:
Jacob Grim - nemecký spisovateľ, ktorý sa preslávil vedno so svojím bratom Wilhelmom. Nemožno zabudnúť ani na súčasného amerického herca Jacoba Benjamina Gyllenhaala. Postavou Kuba sa u nás preslávil nezabudnuteľný Jozef Króner.

Známe osobnosti, ktoré dali toto meno svojmu dieťaťu:
Ján Króner:) :D :( :O :P ;-) S2 :S

Komentáre:
jolanda [25.5.2020]
autobusik moj
[21.4.2019]
Miro [25.4.2017]
Jakub mal dve ženy, sestry, starsia Lia, s tou mal 10 synov a mladsia Rachel s tou mal 2 synov
Jojo5 [25.10.2014]
;-):O:-(:D:):S<3;-)
Patrik [14.4.2014]


:S
jozef [7.4.2014]
:S
filip kalas [27.1.2012]
tak ma rad jakubo ale nie lenom je jo ah boha aj jezisa setki ma rad<3
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie