Kategórie

Náhodné meno

  • Denis

    “ Meno Denis vzniklo vo Francúzsku odvodením od starogréckeho mena Dionysios (u nás Dionýz). Dionýz bol gréckym bohom vína, osláv, plodnosti a tanci.... ”

Danila

Ohodnoť meno:

Pôvod mena
hebrejské

Meniny
03.01.

Význam mena Danila a zaujímavosti:
Danila je južnoslovanskou verziou ženského krstného mena Daniela. Toto meno je ženskou variantou mena Daniel, ktoré je starým biblickým menom a svoj pôvod v hebresjkom mene Daniyyel s významom "Boh je môj sudca". Daniel bol hebrejským prorokom, o ktorého príbehu sa môžeme viac dozvedieť v Knihe Danielovej v Starom zákone. Podľa príbehu žil Daniel počas väznenia židovského národa v Babylone, kde slúžil kráľovi a stal sa uznávaným vďaka interpretovaniu kráľovych snov. Napriek popularite tohto biblického charakteru sa toto meno dostalo do Európy a začalo sa aktívnejšie používať až v stredoveku. Vďaka pôvodu mena je toto meno rozšírené po celom svete a má svoju variantu v takmer každom jazyku. Len na Slovensku sa od mena Daniel používa viacero odvodených foriem.Danily oslovujeme Dana, Danka alebo Danilka.

Medzinárodné variácie:
Danielle, Danny, Danila, Daniéle, Danijela, Danaila, Danila, Daniela, Danny:) :D :( :O :P ;-) S2 :S

Komentáre:
Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridajte komentár ako prvý.

Mená podľa pôvodu

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie