Kategórie

Náhodné meno

  • Brita

    “ Na pôvod ženského krstného mena Brita existujú dve teórie. Jednou z nich je, že ide o škandinávske meno odvodené od mena Brigita, pôvodne... ”

Daniel

Ohodnoť meno:

Pôvod mena
hebrejské

Meniny
21.07.

Význam mena Daniel a zaujímavosti:
pôvodne hebrejské meno "Dániél" znamená "Boh je môj sudca".
Daniel bo starozákonným prorokom, hlavný predstaviteľ Knihy Danielovej. Žil za vlády kráľa Nabuchodonozora. Spolu s ostatnými židmi bol deportovaný do babylonského zajatia. Pôsobil na kráľovskom dvore, kde vykladal kráľove sny. Predpovedal trest pre prenasledovateľov židov, za čo bol odsúdený. Bol hodený do jamy plnej levov, no nič sa mu nestalo.

Medzinárodné variácie:
Dan, Danny, Danno, Danilo, Danil, Danniell,Danel, Danyl, Danal, Danieal, Daniyal, Danik, Danek, Danieko, Danyck, Dacso, Dan'l, Dániel, Daniël, Danielius, Danielson, Danukas, Dasco, Deniel, Doneal, Eoniel, Donois, Nelo, Danylo.

Známe osobnosti s menom Daniel:
Známym Danielom je určite americký herec stvárňujúci Harryho Pottera - Daniel Radcliffe. Slovenskou osobnosťou je najmä Daniel Hevier, autor mnohých známych diel pre deti a mládež ako napr. Aprílový Hugo alebo Kam chodia na zimu zmrzlinár. Jeho texty si obľúbil najmä Team a Paľo Habera a spolu s nimi i my všetci.

Známe osobnosti, ktoré dali toto meno svojmu dieťaťu:
Ilona Csáková:) :D :( :O :P ;-) S2 :S

Komentáre:
Diana [9.10.2018]
Je to fakt coooooooooooooool dávam tomu 5 ***** hviezdičiek z piatich
Craig [13.12.2017]
Hlavne pre Ipšica, ktorý si myslí že je Craig 007 a chdí aj do kina v smokingu...
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie