Kategórie

Náhodné meno

  • Auróra

    “ Krstné meno Auróra pochádza z latinského mena a slova Aurora (úsvit). V rímskej mytológia bola Aurora rímska bohyňa svitania. Toto meno s obľubou... ”

Danica

Ohodnoť meno:

Pôvod mena
hebrejské

Meniny
16.04.

Význam mena Danica a zaujímavosti:
Meno Danica, je južnoslovanskou variantou mena Daniela, ktoré je pôvodom ženskou variantou hebrejského mužského mena Daniel. Daniel je starým biblickým menom a svoj pôvod v hebresjkom mene Daniyyel s významom "Boh je môj sudca". Daniel bol hebrejským prorokom, o ktorého príbehu sa môžeme viac dozvedieť v Knihe Danielovej v Starom zákone. Podľa príbehu žil Daniel počas väznenia židovského národa v Babylone, kde slúžil kráľovi a stal sa uznávaným vďaka interpretovaniu kráľovych snov. Napriek popularite tohto biblického charakteru sa toto meno dostalo do Európy a začalo sa aktívnejšie používať až v stredoveku. Vďaka pôvodu mena je toto meno rozšírené po celom svete a má svoju variantu v takmer každom jazyku. Len na Slovensku sa od mena Daniela používa viacero odvodených foriem a jednou z nich je aj Danica.

Medzinárodné variácie:
Daniela, Danielle, Danny, Danila, Daniéle, Danijela, Danaila, Danica

Známe osobnosti s menom Danica:
Danica Patrick - americká automobilová pretekárka a modelka Danica Kleinová - slovenská moderátorka a redaktorka

Známe osobnosti, ktoré dali toto meno svojmu dieťaťu:
Harold Dow - americký žurnalista a investigatívny reportér, ktorý pracoval pre stanicu CBS News:) :D :( :O :P ;-) S2 :S

Komentáre:
danica [1.6.2014]
To nie je pravda...:O
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie