Kategórie

Náhodné meno

  • Armand

    “ Armand je mužské krstné meno pochádzajúce z germánskych mien Arman alebo Harman, ktoré sa skladá zo slov "hardi" vo význame neohrozený a zo slova... ”

Dan

Ohodnoť meno:

Pôvod mena
hebrejské

Meniny
21.07.

Význam mena Dan a zaujímavosti:
Dan je mužskou skrátenou podobou pôvodne hebrejského mena Daniel, ktoré je starým biblickým menom a svoj pôvod v hebresjkom mene Daniyyel s významom "Boh je môj sudca". Daniel bol hebrejským prorokom, o ktorého príbehu sa môžeme viac dozvedieť v Knihe Danielovej v Starom zákone. Podľa príbehu žil Daniel počas väznenia židovského národa v Babylone, kde slúžil kráľovi a stal sa uznávaným vďaka interpretovaniu kráľovych snov. Napriek popularite tohto biblického charakteru sa toto meno dostalo do Európy a začalo sa aktívnejšie používať až v stredoveku. Vďaka pôvodu mena je toto meno rozšírené po celom svete a má svoju variantu v takmer každom jazyku. Len na Slovensku sa od mena Daniel používa viacero odvodených foriem a jednou z nich je aj Dan.

Medzinárodné variácie:
Daniel, Danny, Danko, Danilo, Daan,Taneli, Danihel, Deniel, Danail, Dániel

Známe osobnosti s menom Dan:
Dan Brown - americký spisovateľ, autor dobrodružných románov akýmu sú DaVinciho kód, Anjeli a Démoni a množstvo iných

Známe osobnosti, ktoré dali toto meno svojmu dieťaťu:
Anna Nicole Smith - americká modelka, herečka a televízna osobnosť:) :D :( :O :P ;-) S2 :S

Komentáre:
Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridajte komentár ako prvý.

Mená podľa pôvodu

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie