Kategórie

Náhodné meno

  • Astrid

    “ Astrid ako dievčenské krstné meno pochádzajúce zo starej nórčiny s významom "spravodlivá, krásna bohyňa". Toto meno patrí medzi najzriedkavejšie... ”

Dajana

Ohodnoť meno:

Pôvod mena
latinské

Meniny
01.07.

Význam mena Dajana a zaujímavosti:
Krstné meno Dajana je slovanskou variantou populárneho mena Diana, používaného po celom svete, najmä v anglofónnych krajinách. Pôvod tohto mena je však latinský a svoje korene má v slove "dyeu" - žiariť. Z tohto slova sa odvodilo pôvodné latinské meno Diviana a z neho odvodením vzniklo populárne meno Diana, ktoré patrilo aj starorímskej patrónke lovu a mesiaca. Napriek vysokej popularite iných jazykový verzií tohto mena je slovenská varianta veľmi zriedkavá. Známejšie sú medzinárodné verzia Diane či Diana.

Medzinárodné variácie:
Diana, Diane, Dajána, Deana, Dianna, Kiana, Diána

Známe osobnosti s menom Dajana:
Dajana Cahill - americká televízna herečka austrálskeho pôvodu známa zo seriálu Mortified Diane Keaton - americká filmová herečka ocenená Oscarom Diana Krall - kanadská jazzová klaviristka a speváčka

Známe osobnosti, ktoré dali toto meno svojmu dieťaťu:
Walt Disney - americký obchodný magnát, producent, scenárista, dabingový herec a tvorca kreslených filmov



:) :D :( :O :P ;-) S2 :S

Komentáre:
Ahojte! aj ja mám dcéru s menom Dajana a veľmi sa [20.7.2020]
:)
Diana [9.10.2018]
Je to super proste úžasné len by tam mohli pridať trochu viac zaujimavosti
dajana mirgova [29.3.2017]
No som. 20 r devča volam sa dajana. No to meno mi dali rodiča ale som rada že mam pekne meno lebo ket poču ju lidia. Moje meno tak mi vravia že mam kraľovske meno. No tak. To je všetko dakujem <3:S:)
Dajana [31.8.2015]
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie