Kategórie

Náhodné meno

  • Maximilián

    “ mužské krstné meno latinského pôvodu, ktoré vzniklo spojením dvoch mien: „Maximus“ - “najväčší“, „Aemilianus“ – „horlivý“). Vymymslel ho rímsky cisár... ”

Cyril

Ohodnoť meno:

Pôvod mena
grécke

Meniny
05.07.

Význam mena Cyril a zaujímavosti:
Dnes známa slovenská verzia tohto mena bola odvodená z gréckeho mužského mena Kyrillos. Toto meno má svoj pôvod v gréckom slove "kyrios", ktoré v preklade znamená "pán". Cyril patrí medzi svetovo rozšírené mená a preto má svoju variantu takmer v každom svetovo rozšírenom jazyku. Patrí medzi obľúbené mená aj v anglofónnych aj frankofónnych krajinách, rovnako ako v tých slovanskýh. Pod týmto menom poznáme aj jedného z byzantských vierozvestcov, Konštantína filozofoa, napriek tomu, že toto meno prijal ako svoje rehoľné meno tesne pred smrťou. Cyrilov oslovujem Cyrilko alebo Cyro.

Medzinárodné variácie:
Kirill, Cirillo, Cyrille, Cyrillus, Kyrillus

Známe osobnosti s menom Cyril:
Cyril Kutlík - slovenský maliar, ilustrátor a pedagóg. Predstaviteľ historicizmu a realizmu pôsobiaci koncom 19. storočia.

Známe osobnosti, ktoré dali toto meno svojmu dieťaťu:
Oscar Wilde - svetoznámy írsky spisovateľ, dramatik a básnik:) :D :( :O :P ;-) S2 :S

Komentáre:
Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridajte komentár ako prvý.

Mená podľa pôvodu

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie