Kategórie

Náhodné meno

  • Dimitrij

    “ Ide o ruskú variantu pôvodne gréckeho mena Demeter. Málokto vie, že šlo pôvodne o ženské meno. Demeter bolo menom gréckej bohyne poľnohospodárstva.... ”

Adam

Ohodnoť meno:

Pôvod mena
hebrejské

Meniny
24.12.

Význam mena Adam a zaujímavosti:
slovo "ádám" je v hebrejčine všeobecným termínom pre človeka.
Biblický Adam je prvým človekom. Slovné spojenie synovia Adama sa používa pre označenie ľudí ako smrteľných bytostí. Príbuzným slovom je i hebrejské "adamá", t.j. "zem", "pôda". Prvého človeka Boh stvoril zo zeme. Toto meno je rozšírené u ne-židov a samotní židia meno Adam svojim deťom takmer nedávajú. Svätý Adam je patrónom záhradníkov. Adama voláme Adamko, Adi, Ado atď.

Medzinárodné variácie:
Ad, Adamo, Adamson, Adan, Adao, Addam, Addem, Addie, Addison, Addy, Adem, Adhamh, Adie, Adnet, Adnon, Adamec, Adamek, Adamik

Známe osobnosti s menom Adam:
Osobností s týmto menom je niekoľko, napr. škótsky ekonóm Adam Smith-obhajca voľného trhu, poľský spisovateľ Adam Mickiewicz, herec Adam Sendler. Zo slovákov je najznámejší Adam Šangala, hrdina rovnomenného románu Ladislava Nádaši-Jégeho.

Známe osobnosti, ktoré dali toto meno svojmu dieťaťu:
Leonard Cohen:) :D :( :O :P ;-) S2 :S

Komentáre:
Addison [23.2.2022]
Wau :S
Adam cifersky [11.5.2016]
:):D:-(:O:p;-)<3:S
adam [11.5.2016]
:S<3;-):p:O:-(:D:)
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie